יחס הזהב, איך יחס הזהב יכול לעזור לנו לייצר לידים מתנועה באתר

אין להתייחס למאמר זה כהדרכה או הוראות מכל סוג ואין אנו אחראיים על כל נזק שיכול להיגרם בעכבות מאמר זה, יישום המאמר הינו באחראיות הקורא בלבד!

באתר אינטרנט אנו רוצים שלקוח יבלה כמה שיותר זמן ושירגיש בנוח בזמן הגלישה, חווית משתמש כזו ניתן ליצור במספר דרכים מכיוון האתר בכיוון הקריאה הטבעי של הגולש ועד לחוק השלישים שהוצג קודם.

אך אחד הכלים החזקים בידינו הוא יחס הזהב.
עבודה על עיצוב UX/UI

יחס הזהב הוא יחס מתמטי המופיע רבות בטבע בדפוסים רבים והוא נחשב ליחס אותו העין האנושית רואה כאסטתי והיפה ביותר. יחס הזהב הוא 1:1.618 והוא לרוב מוצג כספירלה כונכיתית.

ספירלת יחס הזהב

איך נשתמש ביחס זה? חלקי הספירלה מייצגים גדלים שונים, לכן נגדיר את האובייקטים ביחס גדלים סדרתי לפי יחס הזהב, כלומר האובייקט הראשון הוא 1/1.618 מהשני והשלישי 1/1.618 מהשני וכן הלאה, גם האיזורים יחולקו לפי יחס זה.
ניתן לפי גודל האיזורים להניח תוכן באופן שיהיה מזמין ונוח לעין וגם ימקד את הקורא לחלקים החשובים לנו, חלוקת האיזורים מהגדול לקטן לפי כיוון הקריאה הטבעי על פי יחס זה נותנת מראה נוח ואסתטי עם סדר מעבר ברור מהגדול לקטן שלרוב יכיל את אלמנט ההנעה לפעולה, בנוסף במיקום האובייקט באיזורים בגדלים יחסיים בתכנון ע"פ ספירלת יחס הזהב ניתן לתכנן מסלול לעין שיגרום לקורא לקרוא את הפוסט בדרך בה רצינו מה שיגיש לו את הרעיון היטב ויגרום להנעה לפעולה במרכז הספירלה להיות הרבה יותר ברורה.

ספירלת יחס הזהב לחלוקת איזורים

ניתן להשתמש ביחס הזהב ביחס גודל גופן, למשל בין גודל הכותרת לגודל הטקסט ניתן לגרום לקורא להרגיש הרבה יותר בנוח עם מראה הטקסט ולגרום לפסקה להיראות מזמינה ונוחה לקריאה.

לסיכום, יחס הזהב הוא כלי חזק שיכול לשמש לתכנון עיצובים מהיחסים בין האלמנטים בפוסט או פסקה ועד לעיצוב ממשק משתמש מלא באתר.

אם אתם רוצים ממשק משתמש נוח לעין מבוסס יסודות עיצוביים חזקים ותכנון מדוייק מכוון תוצאות צרו איתנו קשר בMuzar Digital Art UX/UI!

"קידום מביא אנשים לאתר, UX/UI גורם להם להתקשר"

תוכן עניינים

מוזמנים ליצור קשר
לקוחות מספרים
מדריכים נוספים
מוזמנים ליצור קשר
לקוחות מספרים
דילוג לתוכן