אתר אינטרנט עושה בעיות? נסו ניקוי קאש!

אנחנו בDigital Code Art עוסקים בעיצוב ובנין תחומינו הרבים הוא תחום "עיצוב אתר אינטרנט" בתחום זה אנו עובדים עם מערכות מוכרות לעיצוב אתרים כמו למשל וורדפרס.
וורדפרס הוא מערכת ניהול תוכן מעולה אך היא מערכת מובנית וכמו כל מערכת מובנית היא עשויה לעשות מידי פעם בעיות ואחת הנפוצות ביניהן היא שמירת קאש בעייתית.
ולכן כתבנו לכם במסגרת מדריכי וורדפרס בעברית טיפ להתמודדות עם בעיה זו אשר ידועה בתחום בתור גורם ידוע לכאב ראש.

 

עריכת פוסט באמצעות וורדפרס
עריכת פוסט באמצעות וורדפרס


קאש אינו כסף מזומן כפי שנשמע לאוזן אך למחוק קאש לפעמים שווה זהב, קאש(בעברית זיכרון מטמון) הוא מידע שהשרת שומר בעצמו בשרתים בדרך וחלק מהדפדפנים שומרים במחשב, זה מיועד בין היתר לטעינה מהירה יותר כיוון שנדרש לטעון רק שינויים.

 

פרסום פוסט באמצעות וורדפרס
פרסום פוסט באמצעות וורדפרס

 

בעכבות פעולת וורדפרס כמערכת עם תוספים שהם אפליקציות המותקנות על האתר ומשנות את קוד הוורדפרס לפי הצורך(תוסף עריכה, תוסף חנות ווקומרס וכו'), ותבניות המשווקות כבסיס לעיצוב אתרים, לפעמים נוצרים עומסים בצורך לעדכן את תוספים ותבניות אלו ולעיתים גם נוצרות אי התאמות ביניהם ולכן זה גורם לבעיה בשמירת הקאש כיוון שטעינת השינוי בין הגירסה הקודמת של האתר והחדשה מכילה אי התאמות ולכן לפעמים השרת לא מעדכן את הקאש בשינויים כראוי וזה יוצר שגיאות או אי עדכון של שינויים שבוצעו.

בעיות אלו הן מעיקות ונראות לנו חסרות היגיון כיוון שאין להן מקור הגיוני למראית עין ולרוב הן מובילות לשעות ארוכות של תסכול ולעיתים מסך שבור או שניים ומקלדת מפוזרת על הרצפה, אז לפני שמאבדים תקווה ומתחילים לגלות רעשים חדשים שלפטופ עושה כשהוא מועף לקיר הקרוב ברגע של תסכול יש לנו עוד אופציות אז המתינו והמשיכו לקרוא את את המאמר, הלפטופ יחיה עוד יום ויודה לכם.

 

שגיאה באתר
שגיאה באתר


לעיתים בעיות אלו מתגלות לאחר עריכה של דף באתר שאחריה לא מתעדכן השינוי באתר או שהאתר עצמו מעלה שגיאה ופועל באופן תקול.
מה עושים כשיש בעיות בטעינת אתר או שהאתר לא מתעדכן?
אפשרי למחוק קאש ברמת האתר דרך תוספים מסויימים כמו בריז ו וורדפרס רוקט וברמת השרת בממשק השרת על מנת למחוק את מידע זה ולתת לאתר לעדכן את הקאש מדף חלק.

דבר זה גורם לטעינה התחלתית איטית יותר בפעם הראשונה שיטענו אחרי המחיקה אבל אחרי זה האתר בהכרח יעלה בגירסה התקינה והחדשה ביותר שלו ולרוב זה פותר תקלות חסרות מקור הגיוני/אי עדכון של האתר.

מחיקת קאש היא דבר שנעשה בהתאם לצורך ויש לעשות אותה אך ורק כשהצורך עולה.

אם מדריך זה עזר לכם שתפו אותו עם חבריכם.

 

תוכן עניינים

מוזמנים ליצור קשר
לקוחות מספרים
מדריכים נוספים
מוזמנים ליצור קשר
לקוחות מספרים
דילוג לתוכן