מטריאל דיזיין, עיצוב ממשק משתמש חדשני

אין להתייחס למאמר זה כהדרכה או הוראות מכל סוג ואין אנו אחראיים על כל נזק שיכול להיגרם בעכבות מאמר זה, יישום המאמר הינו באחראיות הקורא בלבד!

אני יודעים כי עיצוב UX/UI טוב הוא היסוד לאפליקציה, תוכנה או אתר מעולה ולכן אנו בDigital Code Art מתקדמים כל הזמן ללמוד את הטרנדים החמים והטובים ביותר, הטרנד הבא הבא שתראו הוא מעל טרנד, הוא יכול להיחשב אפילו כשפה עיצובית חדשה שמשפיעה על עולם העיצוב.

מה זה Material Design?

Material Design היא מערכת עיצובית אדפטיבית חדשנית מבית גוגל המלווה בסיפריות מקור פתוח רבות המיועדות לתת למעצבים ומפתחים רבים את האפשרות ליצור שפה עיצובית דומה שתרגיש טבעית ומתאמת ככל האפשר בין המשתמש האנושי לתוכנה.

בנוסף בעקבות התמיכה הרבה היוצאת איתה כמו ספריית Material UI לריאקט Material Design מאפשרת ליצור עיצובי ממשק משתמש ולפתח אותם מהר יותר.

איך מטריאל דיזיין יוצרת את החוויה הטבעית הזו?

מטריאל דיזיין באה בחשיבה שבתוך המכשיר הסלולר שלכם ישנו עומק מסויים, בין הזכוכית למסך ישנו מרווח דק מאוד אותו מטריאל רוצה לגרום למשתמש להרגיש, כפי שניתן לראות בכל ממשק של גוגל המשתמש בה הלחצנים והאיזורים בנויים כמו שכבות חומר דק מאוד דמוי נייר, כך מטריאל מצליחה ליצור תחושב שבאמת במרווח הדק המדובר מסתתרות שכבות של חומר אמיתי המגיב לנו המשתמשים. זוהי הטבעיות של מטריאל.

בנוסף היות והיא מערכת שתוכננה להתאים לפלטפורמות רבות ממובייל לדסקטופ היא מלווה את המשתמש מהנייד שהוא מתקשר בו וועד הלפטופ והשעון החכם מה שמאפשר לנו ליצור לו חווית משתמש רציפה ונוחה שתרגיש לו מוכרת ונוחה.

 

עיצוב מטריאל דיזיין לעיצוב ממשק משתמש המרגיש טבעי
עיצוב מטריאל דיזיין לעיצוב ממשק משתמש המרגיש טבעי

 

איך מטריאל דיזיין נותנת לנו את האפשרות לעצב ולפתח יותר מהר?

מטריאל דיזיין מוצגת באתר ייעודי מבית גוגל המציג אותה והוא מכיל מדריכים לקווים מנחים על איך לשלב אותה בממשק שלכם ואיך ליצור ממשק משתמש מבוסס עליה, מכיל את החלקים או בשפת האתר קומפוננטים ולצידם איך להשתמש בהם מצבע ועד קווים מנחים.

מטריאל מאפשרת לנו גם משאבים וכלים להפיכת העבודה איתה לפשוטה ככל האפשר כולל עורך ממשקים פשוט שממנו ניתן להעלות את העיצוב לכלי הגלריות שמאפשר לנו לשתף ולארגן את עבודת העיצוב שלנו עם הצוות שלנו, להוסיף הערות וגירסאות.

ולמפתחים מבינינו למטריאל יש ספריות אופן סורס למגוון אופציות IOS, אנדרואיד, פיתוח ווב כמו Material UI לריאקט וFlutter למובייל כך שיהיה אפשרי לפתח בזמן קצר.

איך לעצב במטריאל דיזיין?

ניתן להיכנס לאתר של גוגל למטריאל דיזיין שבו ישנו מגוון רב של מדריכים באנגלית על העניין.

עיצוב על פי עקרונות מטריאל דיזיין
עיצוב על פי עקרונות מטריאל דיזיין

צריכים אתר אינטרנט, אפליקציה או תוכנה? רוצים ממשק מודרני מבוסס מטריאל דיזיין מבוסס אפיון ממוקד לצרכים שלכם?

צרו איתנו קשר לפגישת אפיון ותיהנו גם אתם מהשירות האיכותי שלנו!

תוכן עניינים

מוזמנים ליצור קשר
לקוחות מספרים
מדריכים נוספים
מוזמנים ליצור קשר
לקוחות מספרים
דילוג לתוכן